Obóz młodzieżowy

oboz-mlodziezowy

Rabat zł
Dzisiaj rezerwujesz za:
000 zł
Cena od: 0.00 zł
Termin wyjazdu: 01.07.2019
Świadczenia zawarte w cenie:

▪ przejazd autokarem turystycznym
▪ zakwaterowanie (6 noclegów: 1 w Rydze, 4 w Tallinnie i 1 w Trokach)
▪ wyżywienie 2 x dziennie (śniadanie i obiadokolacja)
▪ realizacja programu
▪ prom Tallinn - Helsinki i z powrotem!
▪ opłaty klimatyczne
▪ bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych miejsc i obiektów!
▪ opieka wykwalifikowanej kadry i przewodnika na miejscu
▪ ubezpieczenie NNW i KL z włączeniem chorób przewlekłych
 


Opis oferty:

Zapraszamy na kolejny obóz młodzieżowy. W tym roku będzie to Łotwa, Estonia i Finlandia. Zwiedzanie tych leżących nad Morzem Bałtyckim krajów znów stanie się okazją do przeżycia przygody, nawiązania nowych znajomości, zdobycia nowych doświadczeń i wspaniałego wypoczynku. Wszystkie działania koncentrują się wokół Morza Bałtyckiego, a kluczowym momentem będzie podróż do Helsinek. Bazą obozu będzie Tallinn. Nowa wiedza, szczególnie kulturowa, gwarantowana.

Program wyjazdu:

Dzień pierwszy (1 lipca):
Zbiórka o 22:00 (Rzeszów, parking przed basenem ROSiR na ul. Pułaskiego), przejazd nocny przez Lublin, Białystok do Rygi.
Dzień drugi – siódmy (2-7 lipca):
Szawle – Góra Krzyży, miejsce to słynie z powodu wielu krzyży, które są symbolem wiary oraz nadziei, gdy w czasach komunistycznych miejsce to było wiele razy niszczone przez władze, ale przez ludzi odbudowywane na nowo, tutaj też w 1993r. mszę św. odprawiał Jan Paweł II.
Ryga – Dom Bractwa Czarnogłowych; ratusz; kościół św. Jakuba; kościół św. Piotra; budynek parlamentu; zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka; fragment muru obronnego; katedra luterańska; „secesja ryska”, która na Łotwie jest ściśle związana z architekturą narodowego romantyzmu, dlatego część budynków Rygi nie posiada dekoracji typowej dla Europy, lecz wiąże się z łotewskimi wartościami duchowymi.
Park Narodowy Gauja – zamki: biskupa ryskiego Alberta w Siguldzie oraz w Turiadzie położone w malowniczej dolinie rzeki Gauja.
Tallinn – zamek Toompea (obecnie siedziba parlamentu), średniowieczny rynek z XIV w. z okazałym ratuszem, średniowieczna fortyfikacja, zespół średniowiecznych kamieniczek Trzy Siostry, baszta Gruba Małgorzata, kościół św. Olafa, cerkiew Aleksandra Newskiego, katedra luterańska, wzgórze Toompea i panorama na miasto i morze.
Helsinki (przeprawa promowa z Tallinna) – katedra luterańska, plac Senacki, spacer po tak zwanym targu rybnym, sobór Uspieński, secesyjny dworzec kolejowy, kościół ciszy, Esplanadi – reprezentacyjna ulica miasta, port i nadbrzeże.
Inne – szereg gier i zabaw integracyjnych na świeżym powietrzu. Kontrolowane korzystanie z kąpielisk bałtyckich w okolicach Tallina.
Dzień ósmy (8 lipca):
Wyjazd z Trok w drogę powrotną o 10:00. Przyjazd do Rzeszowa około 22:00. 

Termin: 1-8 lipca 2019r. (8 dni)
• zbiórka: 1 lipca o 22;00, parking koło hali sportowej ROSiR, ulica Pułaskiego, Rzeszów.
• powrót: 8 lipca około 22:00, parking koło hali sportowej ROSiR, ulica Pułaskiego, Rzeszów.

Wiek uczestników: 13-18 lat

 

Oferta jest nieaktualna
Zobacz również
balet-we-lwowie- balet-we-lwowie-

Balet we Lwowie
Ukraina, 16-17 marca

Kornel Makuszyński "Bezgrzeszne lata" (batiar lwowski, wspomina swój Lwów lat dziecinnych): „Sztuką w owych czasach największą,...

16.03.2019 wiek: 13-18
Zobacz
zadworze-i-lwow zadworze-i-lwow

Zadwórze i Lwów
Ukraina, 17 sierpnia

Zbliża się kolejna rocznica walk pod Zadwórzem. To miejsce w pobliżu Lwowa, gdzie niewielki oddział polskich żołnierzy powstrzymał w 1920 całą armię Budionnego...

17.08.2019 wiek: bez ograniczeń
Zobacz
Brak wolnych miejsc
historia-medycyny-oraz-balet-we-lwowie historia-medycyny-oraz-balet-we-lwowie

Historia medycyny oraz balet we Lwowie
Ukraina, 9-10 listopada

Kornel Makuszyński "Bezgrzeszne lata" (batiar lwowski, wspomina swój Lwów lat dziecinnych): „Sztuką w owych czasach największą,...

09.11.2019 wiek: 13-18 lat
Zobacz

Newsletter

Z newsletterem nie przegapisz żadnej promocji ani wydarzenia z Gildią Miłośników Nauki! Dołącz już teraz!

Administratorem podanych danych osobowych jest Gildia Miłośników Nauki z siedzibą w Trzebownisku 103, 36-001 Trzebownisko. Kontakt z Inspektorem Ochrony Informacji: wgildii@op.pl. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych przez Administratora i Twoich uprawnieniach znajdziesz TUTAJ

Dołącz do
Gildii Miłośników Nauki

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami w sprawach organizowanych przez Gildię wydarzeń, w sprawach  współpracy, a przede wszystkim zachęcamy, by zostać członkiem naszego Stowarzyszenia.

Imię i nazwisko
Adres e-mail
Treść wiadomości