Grecja I, 23 czerwca - 2 lipca

grecja-i-23-czerwca---2-lipca-
Wycieczka do Salonik
Rabat 500 zł
Dzisiaj rezerwujesz za:
2499 zł
Cena od: 2999.00 zł
Termin wyjazdu: 23.06.2024
Świadczenia zawarte w cenie:

▪ przejazd autokarem turystycznym
▪ zakwaterowanie (7 noclegów, hotel Artemis)
▪ wyżywienie Half Board
▪ realizacja programu
▪ wycieczka do Salonik!
▪ wycieczka na Meteory!
▪ rejs na wyspę Skiathos!

▪ klimatyzacja w pokojach
▪ bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych miejsc i obiektów
▪ opłaty klimatyczne
▪ opieka wykwalifikowanej kadry
▪ ubezpieczenie Warta SA:
KL (100 000 zł) 
Assistance (1 000 000 zł)
NNW (10 000 zł) 
OC w życiu prywatnym (100 000 zł) 
Bagaż Podróżny (1000 zł)

Płatności:
▪ I rata: 500 zł (płatne do 5 dni od chwili dokonania rezerwacji)
▪ II rata: 1999 zł (płatne do 12 czerwca)
 80 euro (płatne na miejscu)

Dane do przelewu:
mBank S.A.
Nr konta: 95 1140 2004 0000 3102 7970 0044
Gildia Miłośników Nauki
Trzebownisko 103
36-001 Trzebownisko 

W tytule przelewu wpisz: Grecja I, imię i nazwisko uczestnika wyjazdu


Opis oferty:

Co takiego jest w Grecji, że od lat tak chętnie jeżdżą tam turyści z Polski? Czy to klimat, który pozwala cieszyć się beztroskim wypoczynkiem i ciepłym morzem? Czy może wspaniałe krajobrazy łączące wysokie góry z Olimpem na czele z morskimi widokami? A może wspaniała przeszłość zamknięta w mitologii, sztuce, filozofii greckiej, które kształtują do dziś tożsamość nas Polaków i Europejczyków? Mogą to też być ludzie otwarci i życzliwi, tańczący „zorbę” jak bohater powieści Nikosa Kazantsakisa „Grek Zorba”?
Tak czy inaczej sprawdźmy to w tym roku razem. Zapraszamy Was na kolejny obóz młodzieżowy do Grecji. Gwarantujemy integrację, wrażenia, poznawanie kultury greckiej, dobrą zabawę i smaczną kuchnię.

Program wyjazdu:

Dzień pierwszy (23 czerwca):
▪ Zbiórka o 9:00 (Rzeszów, parking przed hipermarketem B1, ul. Wincentego Witosa, obok stacji paliw PKN Orlen). Przejazd nocny przez Słowację, Węgry, Serbię. 
Dzień drugi (24 czerwca):
▪ Przejazd przez Serbię, Macedonię. Przyjazd do Grecji w godzinach południowych. Zakwaterowanie, spotkanie organizacyjne. Obiadokolacja. Integracja. 
Dzień trzeci – ósmy (25 czerwca – 30 czerwca):
▪ Meteory  wycieczka w niezwykłe miejsce na Równinie Tesalijskiej z lasem skalnym, na którym średniowieczni mnisi zbudowali klasztory tworząc drugie co do wielkości centrum "monastyryzmu" w Grecji. Zatrzymamy się w miasteczku Kalambaka, gdzie w pracowni ikon zapoznamy się z techniką pisania ikon. Zwiedzimy dwa klasztory, gdzie będziemy podziwiać piękne ikony, freski, stare manuskrypty. Pozostałe klasztory obejrzymy z pokładu autokaru i miejsc widokowych. W drodze na Meteory zatrzymamy się w opiewanej przez poetów Dolinie Tempi, gdzie odwiedzimy kościółek św. Paraskiewi.
 Skiathos – wycieczka na uroczą zieloną wyspę Archipelagu Sporad, gdzie lazurowe fale Morza Egejskiego rozbijają się o piaszczyste i kamieniste plaże. Trasa naszej wycieczki prowadzi wzdłuż półwyspu Pilion i wyspy Evia. Pilion to kraina zamieszkiwana w starożytności przez Centaurów, stąd wyruszył Jazon z Argonautami na wyprawę po Złote Runo. Zawitamy do stolicy wyspy Skiathos – malowniczego miasteczka z białymi domkami i niebieskimi okiennicami oraz przepięknymi kwiatami. Odwiedzimy wzgórze Zegarowe z kościółkiem św. Mikołaja, z którego roztacza się przepiękny widok na port i miasteczko. W programie jest także czas na odpoczynek na przepięknej plaży Kukunaries ze złotymi piaskami. Na statku program artystyczny i zabawa w rytm Zorby.
▪ Saloniki – stolica regionu Macedonia, dawna perła Bizancjum, drugie co do wielkości miasto Grecji. Współczesna metropolia z przepięknymi zabytkami, gdzie nowoczesna zabudowa przeplatana jest niepowtarzalnymi zabytkami. Od Białej Wieży, która jest symbolem Salonik, spacerkiem udamy się aby obejrzeć Łuk Galeriusza, Rotundę oraz kościoły św. Demetriusza, Agia Sophia, Panagia Chalkeon oraz stary bazar. Będzie też czas na zakupy i delektowanie się grecką kawą na przepięknym bulwarze nad samym morzem.
▪ Gry, zabawy i konkursy – szereg gier, zajęć integracyjnych i rozrywkowych jak: turnieje sportowe, zajęcia i rozgrywki na plaży, spacery po okolicznych ciekawych miejscach, konkurs na najzabawniejsze zdjęcie z obozu, gry karciane i planszowe, kalambury, wieczorki tematyczne i przede wszystkim plażowanie oraz kąpiele w morzu. 
Dzień dziewiąty (1 lipca):
▪ Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych. Przejazd nocny przez Macedonię, Serbię, Węgry.
Dzień dziesiąty (2 lipca):
▪ Przejazd przez Węgry, Słowację. Przyjazd do Rzeszowa około 14:00. 

Termin: 23 czerwca – 2 lipca 2024r. (10 dni)
▪ zbiórka: 23 czerwcaa o 9:00, parking przed hipermarketem B1, ul. Wincentego Witosa, obok stacji paliw PKN Orlen, Rzeszów.
▪ powrót: 2 lipca około 14:00, parking przed hipermarketem B1, ul. Wincentego Witosa, obok stacji paliw PKN Orlen, Rzeszów.

Wiek uczestników: 12-18 lat

Zakwaterowanie: Hotel Artemis. Hotel położony w bezpiecznej i spokojnej okolicy, 100 metrów od piaszczystej i szerokiej plaży Morza Egejskiego, w miejscowości Paralia na Riwierze Olimpijskiej. Pokoje z widokiem na morze i góry Olimpu. W każdym pokoju łazienka, klimatyzacja, TV, lodówka i balkon.  Hotel jest wyłącznie dla naszej grupy i nie będą w nim zakwaterowani inni turyści. 
Wyżywienie: Wyżywienie: HB (half board) – śniadanie i obiadokolacja, napoje do posiłków.

Uwaga: dokumentem uprawniającym na wjazd do Grecji oraz przejazd tranzytowy jest PASZPORT lub DOWÓD OSOBISTY ważny co najmniej 3 miesiące od daty powrotu.

Brak wolnych miejsc
Zobacz również
Wycieczka do Wenecji i San Marino
wlochy-i-7-16-lipca- wlochy-i-7-16-lipca-

Włochy I, 7-16 lipca
Obóz młodzieżowy, 2024

Dolce far niente, czyli zaproszenie na obóz do Włoch... Dolce far niente to określenie włoskiego podejścia do życia: słodkie nic nierobienie. I rzeczywiście: klimat,...

07.07.2024 wiek: 14-18 lat
Zarezerwuj
Wycieczka do Barcelony
hiszpania-i-23-czerwca---2-lipca hiszpania-i-23-czerwca---2-lipca

Hiszpania I, 23 czerwca - 2 lipca
Obóz młodzieżowy, 2024

Lloret de Mar jest Polakom bardzo znany, dlatego też zapraszamy na obóz młodzieżowy do tej miejscowości, oferując wspaniałą przygodę, doskonały wypoczynek nad...

23.06.2024 wiek: 14-18 lat
Zarezerwuj

Newsletter

Z newsletterem nie przegapisz żadnej promocji ani wydarzenia z Gildią Miłośników Nauki! Dołącz już teraz!

Administratorem podanych danych osobowych jest Gildia Miłośników Nauki z siedzibą w Trzebownisku 103, 36-001 Trzebownisko. Kontakt z Inspektorem Ochrony Informacji: wgildii@op.pl. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych przez Administratora i Twoich uprawnieniach znajdziesz TUTAJ

Dołącz do
Gildii Miłośników Nauki

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami w sprawach organizowanych przez Gildię wydarzeń, w sprawach  współpracy, a przede wszystkim zachęcamy, by zostać członkiem naszego Stowarzyszenia.

Imię i nazwisko
Adres e-mail
Treść wiadomości