Grecja I, 25 czerwca - 4 lipca

grecja-i-25-czerwca---4-lipca-
Wycieczka do Aten
Rabat 300 zł
Dzisiaj rezerwujesz za:
2199 zł
Cena od: 2499.00 zł
Termin wyjazdu: 25.06.2023
Świadczenia zawarte w cenie:

▪ przejazd autokarem turystycznym
▪ zakwaterowanie (7 noclegów, hotel Akant)
▪ wyżywienie Half Board
▪ realizacja programu
▪ wycieczka do Aten!
▪ wycieczka na Meteory!
▪ rejs piracki!

▪ klimatyzacja w pokojach
▪ bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych miejsc i obiektów
▪ opłaty klimatyczne
▪ opieka wykwalifikowanej kadry
▪ ubezpieczenie Warta SA:
KL (100 000 zł) 
Assistance (1 000 000 zł)
NNW (10 000 zł) 
OC w życiu prywatnym (100 000 zł) 
Bagaż Podróżny (1000 zł)

Płatności:
▪ I rata: 200 zł (płatne do 5 dni od chwili dokonania rezerwacji)
▪ II rata: 1999 zł (płatne do 15 czerwca)
 80 euro (płatne na miejscu)

Dane do przelewu:
mBank S.A.
Nr konta: 95 1140 2004 0000 3102 7970 0044
Gildia Miłośników Nauki
Trzebownisko 103
36-001 Trzebownisko 

W tytule przelewu wpisz: Grecja I, imię i nazwisko uczestnika wyjazdu


Opis oferty:

Co takiego jest w Grecji, że od lat tak chętnie jeżdżą tam turyści z Polski? Czy to klimat, który pozwala cieszyć się beztroskim wypoczynkiem i ciepłym morzem? Czy może wspaniałe krajobrazy łączące wysokie góry z Olimpem na czele z morskimi widokami? A może wspaniała przeszłość zamknięta w mitologii, sztuce, filozofii greckiej, które kształtują do dziś tożsamość nas Polaków i Europejczyków? Mogą to też być ludzie otwarci i życzliwi, tańczący „zorbę” jak bohater powieści Nikosa Kazantsakisa „Grek Zorba”?
Tak czy inaczej sprawdźmy to w tym roku razem. Zapraszamy Was na kolejny obóz młodzieżowy do Grecji. Gwarantujemy integrację, wrażenia, poznawanie kultury greckiej, dobrą zabawę i smaczną kuchnię.

Program wyjazdu:

Dzień pierwszy (25 czerwca):
▪ Zbiórka o 9:00 (Rzeszów, parking przed hipermarketem B1, ul. Wincentego Witosa, obok stacji paliw PKN Orlen). Przejazd nocny przez Słowację, Węgry, Serbię. 
Dzień drugi (26 czerwca):
▪ Przejazd przez Serbię, Macedonię. Przyjazd do Grecji w godzinach południowych. Zakwaterowanie, spotkanie organizacyjne. Obiadokolacja. Integracja. 
Dzień trzeci – ósmy (27 czerwca – 2 lipca):
▪ Meteory  wycieczka w niezwykłe miejsce na Równinie Tesalijskiej z lasem skalnym, na którym średniowieczni mnisi zbudowali klasztory tworząc drugie co do wielkości centrum "monastyryzmu" w Grecji. Zatrzymamy się w miasteczku Kalambaka, gdzie w pracowni ikon zapoznamy się z techniką pisania ikon. Zwiedzimy dwa klasztory, gdzie będziemy podziwiać piękne ikony, freski, stare manuskrypty. Pozostałe klasztory obejrzymy z pokładu autokaru i miejsc widokowych. W drodze na Meteory zatrzymamy się w opiewanej przez poetów Dolinie Tempi, gdzie odwiedzimy kościółek św. Paraskiewi.
▪ Rejs piracki po Morzu Egejskim – rejs na otwarte morze wzdłuż wybrzeża Riwiery Olimpijskiej stylowym statkiem, trwający od godz. 9.00 do ok. 15.00; w trakcie rejsu poczęstunek, integracja, podziwianie pięknych widoków greckiego wybrzeża, a także możliwość kąpieli na otwartym morzu pod nadzorem ratownika.
▪ Ateny – stolica Grecji, kolebka kultury europejskiej. Wcześnie rano zawitamy do Pireusu – największego portu na Morzu Śródziemnym. Przejedziemy ulicami Aten, obejrzymy Stadion Olimpijski Kalimarmaro, gdzie odbyły się pierwsze igrzyska olimpijskie ery nowożytnej, Łuk Hadriana, Tryptyk Ateński a następnie zwiedzimy AKROPOL z Partenonem, Teatrem Dionizosa, Erechtejonem i Odeonem Herodosa Attikusa. Zobaczymy również Areopag, Grecką Agorę, Bibliotekę Hadriana, Forum Romanum. Malowniczymi, wąskimi uliczkami Plaki dojdziemy do Parlamentu na zmianę warty Gwardzistów -Evzones  przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W drodze powrotnej oddamy hołd Leonidasowi i 300 Spartanom w Termopilach.
▪ Gry, zabawy i konkursy – szereg gier, zajęć integracyjnych i rozrywkowych jak: turnieje sportowe, zajęcia i rozgrywki na plaży, spacery po okolicznych ciekawych miejscach, konkurs na najzabawniejsze zdjęcie z obozu, gry karciane i planszowe, kalambury, wieczorki tematyczne i przede wszystkim plażowanie oraz kąpiele w morzu. 
Dzień dziewiąty (3 lipca):
▪ Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych. Przejazd nocny przez Macedonię, Serbię, Węgry.
Dzień dziesiąty (4 lipca):
▪ Przejazd przez Węgry, Słowację. Przyjazd do Rzeszowa około 14:00. 

Termin: 25 czerwca – 4 lipca 2023r. (10 dni)
▪ zbiórka: 25 czerwcaa o 9:00, parking przed hipermarketem B1, ul. Wincentego Witosa, obok stacji paliw PKN Orlen, Rzeszów.
▪ powrót: 4 lipca około 14:00, parking przed hipermarketem B1, ul. Wincentego Witosa, obok stacji paliw PKN Orlen, Rzeszów.

Wiek uczestników: 12-18 lat

Zakwaterowanie: Hotel Akant. Hotel położony w bezpiecznej i spokojnej okolicy, 250 metrów od piaszczystej i szerokiej plaży Morza Egejskiego, w miejscowości Olympic Beach na Riwierze Olimpijskiej. Pokoje 2-, 3- i 4-osobowe z łazienkami, wyposażone w klimatyzację, TV, lodówkę i bezpłatne wifi. Obok hotelu do dyspozycji młodzieży jest boisko do koszykówki, piłki nożnej i kort tenisowy. 
Hotel jest wyłącznie dla naszej grupy i nie będą w nim zakwaterowani inni turyści. 
Wyżywienie: Wyżywienie: HB (half board) – śniadanie i obiadokolacja, napoje do posiłków.

Uwaga: dokumentem uprawniającym na wjazd do Grecji oraz przejazd tranzytowy jest PASZPORT lub DOWÓD OSOBISTY ważny co najmniej 3 miesiące od daty powrotu.

Brak wolnych miejsc
Zobacz również
Brak wolnych miejsc
historia-medycyny-oraz-balet-we-lwowie historia-medycyny-oraz-balet-we-lwowie

Historia medycyny oraz balet we Lwowie
Ukraina, 9-10 listopada

Kornel Makuszyński "Bezgrzeszne lata" (batiar lwowski, wspomina swój Lwów lat dziecinnych): „Sztuką w owych czasach największą,...

09.11.2019 wiek: 13-18 lat
Zobacz
oboz-mlodziezowy oboz-mlodziezowy

Obóz młodzieżowy
Estonia i Finlandia, 1-8 lipca

Zapraszamy na kolejny obóz młodzieżowy. W tym roku będzie to Łotwa, Estonia i Finlandia. Zwiedzanie tych leżących nad Morzem Bałtyckim krajów znów...

01.07.2019 wiek: 13-18
Zobacz
Brak wolnych miejsc
wegry-26-27-listopada wegry-26-27-listopada

Węgry, 26-27 listopada
Andrzejki w Budapeszcie

Spotkania z kulturą węgierską należy rozpocząć od winiarni. Takie też założenie przyświeca nam, gdy kierujemy do Państwa zaproszenie na andrzejki do Budapesztu w...

26.11.2022 wiek: dla pełnoletnich
Zobacz

Newsletter

Z newsletterem nie przegapisz żadnej promocji ani wydarzenia z Gildią Miłośników Nauki! Dołącz już teraz!

Administratorem podanych danych osobowych jest Gildia Miłośników Nauki z siedzibą w Trzebownisku 103, 36-001 Trzebownisko. Kontakt z Inspektorem Ochrony Informacji: wgildii@op.pl. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych przez Administratora i Twoich uprawnieniach znajdziesz TUTAJ

Dołącz do
Gildii Miłośników Nauki

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami w sprawach organizowanych przez Gildię wydarzeń, w sprawach  współpracy, a przede wszystkim zachęcamy, by zostać członkiem naszego Stowarzyszenia.

Imię i nazwisko
Adres e-mail
Treść wiadomości