Sławuta, Krzemieniec, Lwów...

slawuta-krzemieniec-lwow
Wyjazd potwierdzony
Rabat 100 zł
Dzisiaj rezerwujesz za:
599 zł
Cena od: 699.00 zł
Termin wyjazdu: 14.08.2021
Świadczenia zawarte w cenie:

• przejazd autokarem turystycznym
• zakwaterowanie (2 noclegi)
• wyżywienie (2 śniadania i 2 obiadolacje)
• impreza integracyjna 
• bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych miejsc i obiektów
• opieka przewodnika i pilota
• ubezpieczenie NNW i KL z włączeniem chorób przewlekłych
• opłaty drogowe, parkingowe i klimatyczne

Płatności:
I rata: 200 zł (płatne do 3 dni kalendarzowych od chwili dokonania rezerwacji)
II rata: 399 zł (płatne do 12 sierpnia)

Dane do przelewu:
mBank S.A.
Nr konta: 95 1140 2004 0000 3102 7970 0044
Gildia Miłośników Nauki
Trzebownisko 103
36-001 Trzebownisko 

W tytule przelewy wpisz: Sławuta, imię i nazwisko uczestnika wyjazdu


Opis oferty:

Zapraszamy na kolejny wyjazd na Kresy, tym razem do Sławuty w terminie 14-16.08.2021 roku. Okazją jest uroczyste poświęcenie pomnika ks. Walerego Gromadzkiego, zwanego Apostołem Syberii, zasłużonego kapłana i zesłańca. To na ten cel zbieraliśmy fundusze i serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy przyczynili się do realizacji tej wspaniałej inicjatywy. Na Kresach powstanie kolejny punkt przypominający o polskiej obecności na tzw. Kresach Dalszych, przez co należy rozumieć ziemie, które nie znalazły się w granicach odrodzonej po zaborach II Rzeczypospolitej. Warto przypomnieć, że Sławuta to było miasto graniczne z Polską, leżące po sowieckiej stronie granicy. Polska ludność przeszła gehennę, o której w Polsce niewiele się wie. Wspomnimy o tworzeniu polskich okręgów autonomicznych i późniejszej Operacji Polskiej NKWD, być może uda się nam znaleźć „Bezbożnika Wojującego” jako przykład żywej do dziś propagandy komunistycznej.
Podczas wyjazdu zacieśnimy współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Kulturalno-Oświatowym im. Ks. Romana Damiana Sanguszki. Jego członkowie uczestniczyli w odsłonięciu pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie w dniu 11.11.2019 roku. Stowarzyszenie działa wśród najmłodszych i dba o pamięć ks. Romana Damiana Sanguszki, ofiary zrewoltowanych żołnierzy w roku 1917. To jego śmierć w dniu 1.11.1917 poruszyła Polaków, czemu wyraz dała Zofia Kossak-Szczucka w swojej Pożodze.
Głównym punktem wyjazdu będzie uroczystość poświęcenia Pomnika/Grobu ks. Walerego Gromadzkiego, ale przy okazji zwiedzimy też Krzemieniec, Ostróg (jedno z najważniejszych miast wołyńskich), Antoniny, pomnik ku czci powstańców styczniowych, no i Lwów! Liczymy, że wyjazd dostarczy też wielu wskazówek metodycznych na temat nauczania o Kresach, prowadzenia wycieczek edukacyjnych i promowania wartości. Znajdziemy też czas na integrację.

Program wyjazdu:

1. dzień (14 sierpnia): Wyjazd z Polski według rozkładu • Przejazd przez granicę w Medyce • Krzemiemieniec: Góra Królowej Bony z panoramą na miasto, dworek Juliusza Słowackiego (z zewnątrz) • Ostróg: słynna Akademia Ostrogska i zamkek oraz informacje o skutecznej polskiej samoobronie podczas Rzezi Wołyńskiej • Sławuta: zwiedzanie miasta • Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
2. dzień (15 sierpnia): Śniadanie • Uroczysta Msza Święta i poświęcenie pomnika/grobu ks. Walerego Gromadzkiego przez biskupa kamienieckiego • Zwiedzanie okolic Sławuty: Antoniny, grób powstańców styczniowych • Powrót do hotelu, obiadokolacja i impreza integracyjna, nocleg.
3. dzień (16 sierpnia): Śniadanie, wykwaterowanie • Wyjazd do Lwowa i zwiedzanie popandemiczneg miasta – Starówka • Wyjazd w drogę powrotna • Przyjazd od Polski w godzinach wieczornych/nocnych. 

Termin: 14–16 sierpnia 2021r. (3 dni)
• zbiórka: 14 sierpnia, 5:45 – Rzeszów (parking przed hipermarketem Bi1, ul. Wincentego Witosa, obok stacji paliw PKN Orlen). 6:00 – Łańcut. 6:30 – Przeworsk. 6:45 – Jarosław. 7:15 – Przemyśl.
• powrót do Polski: 16 sierpnia w godzinach wieczornych/nocnych.

Uwaga: Ze względu na ograniczenia kowidowe pojawiają się dodatkowe wymagania na granicy polsko-ukraińskiej. Szczepienie pozwoli przekroczyć granicę i uniknąć kwarantanny. W przypadku braku szczepienia prosimy o przedstawienie negatywnego wyniku testu antygenowego, również dla naszego wspólnego bezpieczeństwa, wykonanego nie później niż na 48 godziny przed wyjazdem (test wykonywany na koszt uczestnika – 90 zł). Po poprocie do Polski w przypadku braku szczepień wystapi konieczość kwarantanny. O ewentualnych zmianach w zasadach przekraczania granicy będziemy informowali. W przypadku zaostrzenia restrykcji uniemożliwiających wyjazd z przyczyn niezależnych od Gildii wyjazd zostanie odwołany.

Oferta jest nieaktualna
Zobacz również
Brak wolnych miejsc
e-lementy-lwowa- e-lementy-lwowa-

e-LEMenty Lwowa
Lwów, 27-28 listopada

Serdecznie zapraszamy na Andrzejki do Lwowa. Tym razem głównym tematem będzie przyszłość, gdyż głównym bohaterem wyjazdu będzie Stanisław Lem, jeden z...

27.11.2021 wiek: dla pełnoletnich
Zobacz
oboz-mlodziezowy-iiii oboz-mlodziezowy-iiii

Obóz młodzieżowy IIII
Grecja, 26 czerwca - 6 lipca

Co takiego jest w Grecji, że od lat tak chętnie jeżdżą tam turyści z Polski? Czy to klimat, który pozwala cieszyć się beztroskim wypoczynkiem i ciepłym morzem? Czy...

26.06.2022 wiek: 13-18 lat
Zobacz
oboz-mlodziezowy oboz-mlodziezowy

Obóz młodzieżowy
Estonia i Finlandia, 1-8 lipca

Zapraszamy na kolejny obóz młodzieżowy. W tym roku będzie to Łotwa, Estonia i Finlandia. Zwiedzanie tych leżących nad Morzem Bałtyckim krajów znów...

01.07.2019 wiek: 13-18
Zobacz

Newsletter

Z newsletterem nie przegapisz żadnej promocji ani wydarzenia z Gildią Miłośników Nauki! Dołącz już teraz!

Administratorem podanych danych osobowych jest Gildia Miłośników Nauki z siedzibą w Trzebownisku 103, 36-001 Trzebownisko. Kontakt z Inspektorem Ochrony Informacji: wgildii@op.pl. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych przez Administratora i Twoich uprawnieniach znajdziesz TUTAJ

Dołącz do
Gildii Miłośników Nauki

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami w sprawach organizowanych przez Gildię wydarzeń, w sprawach  współpracy, a przede wszystkim zachęcamy, by zostać członkiem naszego Stowarzyszenia.

Imię i nazwisko
Adres e-mail
Treść wiadomości