Obóz młodzieżowy, 2020

oboz-mlodziezowy-2020
Wyjazd odwołany
Rabat 200 zł
Dzisiaj rezerwujesz za:
1790 zł
Cena od: 1990.00 zł
Termin wyjazdu: 17.07.2020
Świadczenia zawarte w cenie:

▪ przejazd autokarem turystycznym
▪ zakwaterowanie (7 noclegów)
▪ wyżywienie 2 x dziennie (7 śniadań i 7 obiadokolacji)
▪ obiad tranzytowy podczas drogi powrotnej (26 VII)
▪ realizacja programu
▪ wycieczka na wyspę Skiathos!
▪ wycieczka na Meteory!
▪ klimatyzacja w pokojach
▪ bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych miejsc i obiektów
▪ opłaty klimatyczne
▪ opieka wykwalifikowanej kadry (rezydenta, pielęgniarki szkolnej, kierownika obozu i wychowawców)
▪ ubezpieczenie NNW i KL z włączeniem chorób przewlekłych

Płatności:
▪ I rata: 300 zł (płatne do 3 dni kalendarzowych od chwili dokonania rezerwacji)
▪ II rata: 1490 zł (płatne do 5 lipca)
▪ 65 euro (płatne na miejscu)

Dane do przelewu:
mBank S.A.
Nr konta: 95 1140 2004 0000 3102 7970 0044
Gildia Miłośników Nauki
Trzebownisko 103
36-001 Trzebownisko 

W tytule przelewy wpisz: Grecja, imię i nazwisko uczestnika wyjazdu


Opis oferty:

Co takiego jest w Grecji, że od lat tak chętnie jeżdżą tam turyści z Polski? Czy to klimat, który pozwala cieszyć się beztroskim wypoczynkiem i ciepłym morzem? Czy może wspaniałe krajobrazy łączące wysokie góry z Olimpem na czele z morskimi widokami? A może wspaniała przeszłość zamknięta w mitologii, sztuce, filozofii greckiej, które kształtują do dziś tożsamość nas Polaków i Europejczyków? Mogą to też być ludzie otwarci i życzliwi, tańczący „zorbę” jak bohater powieści Nikosa Kazantsakisa „Grek Zorba”?
Tak czy inaczej sprawdźmy to w tym roku razem. Zapraszamy Was na kolejny obóz młodzieżowy do Grecji. Gwarantujemy integrację, wrażenia, poznawanie kultury greckiej, dobrą zabawę i smaczną kuchnię.

Program wyjazdu:

Dzień pierwszy (17 lipca):
▪ Zbiórka o 9:00 (Rzeszów, parking przed basenem ROSiR na ul. Pułaskiego). Przejazd nocny przez Słowację, Węgry, Serbię. 
Dzień drugi (18 lipca):
▪ Przejazd przez Serbię, Macedonię. Przyjazd do Grecji w godzinach południowych. Zakwaterowanie, spotkanie organizacyjne. Obiadokolacja. 
Dzień trzeci – ósmy (19-24 lipca):
 Skiathos – wycieczka na uroczą zieloną wyspę Archipelagu Sporad, gdzie lazurowe fale Morza Egejskiego rozbijają się o piaszczyste i kamieniste plaże. Trasa naszej wycieczki prowadzi wzdłuż półwyspu Pilion i wyspy Evia. Pilion to kraina zamieszkiwana w starożytności przez Centaurów, stąd wyruszył Jazon z Argonautami na wyprawę po Złote Runo. Zawitamy do stolicy wyspy Skiathos – malowniczego miasteczka z białymi domkami i niebieskimi okiennicami oraz przepięknymi kwiatami. Odwiedzimy wzgórze Zegarowe z kościółkiem św. Mikołaja, z którego roztacza się przepiękny widok na port i miasteczko. W programie jest także czas na odpoczynek na przepięknej plaży Kukunaries ze złotymi piaskami. Na statku program artystyczny i zabawa w rytm Zorby.
▪ Meteory  wycieczka w niezwykłe miejsce na Równinie Tesalijskiej z lasem skalnym, na którym średniowieczni mnisi zbudowali klasztory tworząc drugie co do wielkości centrum "monastyryzmu" w Grecji. Zatrzymamy się w miasteczku Kalambaka, gdzie w pracowni ikon zapoznamy się z techniką pisania ikon. Zwiedzimy dwa klasztory, gdzie będziemy podziwiać piękne ikony, freski, stare manuskrypty. Pozostałe klasztory obejrzymy z pokładu autokaru i miejsc widokowych. W drodze na Meteory zatrzymamy się w opiewanej przez poetów Dolinie Tempi, gdzie odwiedzimy kościółek św. Paraskiewi.
▪ Gry, zabawy i konkursy – szereg gier, zajęć integracyjnych i rozrywkowych jak: turnieje sportowe, zajęcia i rozgrywki na plaży, spacery po okolicznych ciekawych miejscach, konkurs na najzabawniejsze zdjęcie z obozu, gry karciane i planszowe, kalambury, wieczór grecki i przede wszystkim kąpiele pod opieką ratownika.
Dzień dziewiąty (25 lipca):
▪ Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych. Przejazd nocny przez Macedonię, Serbię, Węgry.
Dzień dziesiąty (26 lipca):
▪ Przejazd przez Węgry, Słowację. Obiad tranzytowy. Przyjazd do Rzeszowa około 19:00. 

Termin: 17-26 lipca 2020r. (10 dni)
▪ zbiórka: 17 lipca o 9:00, parking koło hali sportowej ROSiR, ulica Pułaskiego, Rzeszów.
▪ powrót: 26 lipca około 19:00, parking koło hali sportowej ROSiR, ulica Pułaskiego, Rzeszów.

Wiek uczestników: 13-18 lat

Zakwaterowanie: Hotel Akant. Hotel położony w bezpiecznej i spokojnej okolicy, 250 metrów od piaszczystej i szerokiej plaży Morza Egejskiego, w miejscowości Olympic Beach na Riwierze Olimpijskiej. Pokoje 2-, 3- i 4-osobowe z łazienkami, wyposażone w klimatyzację, TV, lodówkę i bezpłatne wifi. Obok hotelu do dyspozycji młodzieży jest boisko do koszykówki, piłki nożnej i kort tenisowy. 
Hotel jest wyłącznie dla naszej grupy i nie będą w nim zakwaterowani inni turyści. 

Uwaga: dokumentem uprawniającym na wjazd do Grecji oraz przejazd tranzytowy jest PASZPORT lub DOWÓD OSOBISTY ważny co najmniej 3 miesiące od daty powrotu.

Obóz młodzieżowy zatwierdzony przez Kuratorium Oświaty. Numer zgłoszenia: 10108/POD/L-2020

Brak wolnych miejsc
Zobacz również
balet-we-lwowie balet-we-lwowie

Balet we Lwowie
Ukraina, 9-10 marca

Kornel Makuszyński "Bezgrzeszne lata" (batiar lwowski, wspomina swój Lwów lat dziecinnych): „Sztuką w owych czasach największą,...

09.03.2019 wiek: bez ograniczeń
Zobacz
karnawal-we-lwowie karnawal-we-lwowie

Karnawał we Lwowie
Ukraina, 9-10 lutego

Lwów wciąż odkrywa przed nami swój urok i tajemnice. Tym razem poszukamy ich w muzeach. Wiadomo, że Lwowska Galeria Sztuki pełna jest wartościowych artystycznie...

09.02.2019 wiek: 18-118
Zobacz
wilenszczyzna wilenszczyzna

Wileńszczyzna
Litwa, 1-5 maja

Proponujemy Państwu, by razem z Gildią i Komitetem Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie podziękować Matce Boskiej Ostrobramskiej za pomnik...

01.05.2019 wiek: bez ograniczeń
Zobacz

Newsletter

Z newsletterem nie przegapisz żadnej promocji ani wydarzenia z Gildią Miłośników Nauki! Dołącz już teraz!

Administratorem podanych danych osobowych jest Gildia Miłośników Nauki z siedzibą w Trzebownisku 103, 36-001 Trzebownisko. Kontakt z Inspektorem Ochrony Informacji: wgildii@op.pl. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych przez Administratora i Twoich uprawnieniach znajdziesz TUTAJ

Dołącz do
Gildii Miłośników Nauki

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami w sprawach organizowanych przez Gildię wydarzeń, w sprawach  współpracy, a przede wszystkim zachęcamy, by zostać członkiem naszego Stowarzyszenia.

Imię i nazwisko
Adres e-mail
Treść wiadomości